A A A Wersja kontrastowa

„Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu” - spotkanie 28.11 w Tarnowie

pdf

 

Już 28 listopada w Tarnowie dowiedź się jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynkach wielorodzinnych. Zapraszamy na spotkanie!

Sfinansowanie inwestycji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych to wyzwanie, które często spędza sen z powiek lokatorom i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami mieszkaniowymi. Budynki, szczególnie starsze bloki, potrzebują często kompleksowych i kosztownych inwestycji. Inwestycje te wymagają od wspólnoty, bądź spółdzielni, zaciągnięcia kredytu bankowego. Konieczność pokrycia wysokich kosztów kredytu (oprocentowanie, prowizje) zmuszają zarządców nieruchomości do podniesienia lokatorom opłat za utrzymanie mieszkania.
Czy jest, zatem jakiś inny sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 28 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, w sali nr 11 na spotkanie pt. „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu”. Zapisz się już dziś!

Agenda: 

  • 9:00-10:00 - Rejestracja
  • 10.00 –10.15 – Powitanie uczestników przez Starostę Powiatu Tarnowskiego Pana Romana Łucarza, wprowadzenie w tematykę spotkania 

  • 10.15 – 10.30 – Prezentacja informacji na temat systemu wsparcia w formie pożyczek unijnych na efektywność energetyczną w województwie małopolskim – Dyrektor Biura w Departamencie Instrumentów Finansowych Maria Szufleńska, Michał Wiśniewski, Marlena Mikołajczak (Bank Gospodarstwa Krajowego)
  • 10.30 – 11:00 – Cieplej i oszczędniej. Nowa atrakcyjna pożyczka na efektywność energetyczną – Dyrektor Departamentu Instrumentów Finansowych Marek Budzik (Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A)
  • 11.00-11.30 – Co nas czeka po 2020 roku – wyzwania w kontekście efektywności energetycznej -Kierownik  Zespołu ds. Instrumentów Finansowych Konrad Dudzik (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego)
  • 11.30 – 12:15– Prezentacja „Audyt Energetyczny Budynku” – Prezes Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych Maciej Surówka
  • 12:15– 12:30 – Prezentacja instytucji korzystającej z pożyczki na efektywność energetyczną
  • 12.30 – 13:00 – Konsultacje indywidualne
  • 13.00 – 13.15 – Podsumowanie spotkania, pożegnanie uczestników

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo zmiany agendy

 

Zapisz się już dziś!

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować tutaj