A A A Wersja kontrastowa

Rozmawiamy o efektywności energetycznej w Małopolsce w budynkach wielorodzinnych i oszczędnościach domowego budżetu

pdf

 

Czy jest sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

O tym wszystkim rozmawialiśmy 28 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, podczas pierwszego z planowanych spotkań z serii „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu”.

Starsze bloki potrzebują często kompleksowych, kosztownych remontów i inwestycji wymuszając od wspólnot bądź spółdzielni poszukiwania pieniędzy, a to niejednokrotnie powoduje podniesienie opłat lokatorom.  

Spotkania z ekspertami pokazują przedstawicielom wspólnot i spółdzielni rzeczową sytuacji pożyczkobiorcy pod względem kosztów pożyczki unijnej.  Porównanie pożyczki na efektywność energetyczną do premii remontowej i termomodernizacyjnej, pokazało uczestnikom spotkania realne możliwości wykonania inwestycji i otrzymania bardzo korzystnego finansowania planowanych remontów.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania.