A A A Wersja kontrastowa

Porozmawiajmy o biznesie… raz jeszcze!

pdf

Ponad 120 uczestników, 3 miasta i dwóch mentorów biznesu – tak podsumować można wiosenny cykl wydarzeń „Porozmawiajmy o biznesie”. Spotkania skierowane są do zarówno do przedsiębiorców, jak i osób, które dopiero myślą o założeniu własnej firmy. Za nami Warszawa, Płock i Gdańsk, a od września ruszamy z nowym cyklem!

„Porozmawiamy o biznesie” to kameralne spotkania, które powstały z inicjatywy BGK i realizowane są wraz z Fundacją Inkubator Technologiczny, wspierającą rozwój przedsiębiorczości. To, co odróżnia te spotkania od tradycyjnej formy konferencji, to przede wszystkim ich luźna formuła i czas. Wszystkie spotkania odbywają się w godzinach popołudniowych (17:00 lub 18:00), aby jak najwięcej osób po godzinach pracy mogło wziąć udział w wydarzeniu.

Każde ze spotkań rozpoczyna się wykładem przedsiębiorcy, który opowiada historię swojego sukcesu. W Warszawie i Płocku gościliśmy Przemysława Jurka, założyciela aplikacji Booksy, służącej do rezerwacji zabiegów kosmetycznych. W Gdańsku odwiedził nas Bolesław Drapella, founder i mentor w SaunaGrow.com. Goście specjalni podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami w biznesie, a także pomysłami na rozwój działalności.

Druga część spotkania dotyczy możliwości sfinansowania inwestycji, czy pomysłów na biznes z funduszy europejskich. Dotychczas, w roli prelegenta wystąpił Mateusz Andrzejewski z Departamentu Komunikacji i Marketingu, który opowiedział uczestnikom o dostępnych środkach w ich regionie  i przybliżył proces ubiegania się o pożyczki zarówno ze środków unijnych, jak i krajowych.

- Poza konkretną dawką motywacji, dostarczamy przedsiębiorcom także szerokiej wiedzy o możliwościach finansowania swojego biznesu. To doskonała okazja także na poznanie trochę „od kuchni” jak wygląda budowanie firmy od podstaw. Wysoka frekwencja, liczne pytania ze strony uczestników i konwencja spotkania pokazują, że obrany kierunek jest właściwy – mówi Michał Kopeć, Dyrektor Biura w Departamencie Instrumentów Finansowych.

Jeszcze we wrześniu odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem w Krakowie.

Zobacz relację z wydarzeń!