A A A Wersja kontrastowa

Popraw Efektywność Energetyczną swojego bloku! - spotkanie w Krakowie

pdf

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne już spotkanie z cyklu "Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych – pożyczka unijna na efektywność energetyczną". Spotkanie przeznaczone jest dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków mieszkalnych, czy JST i TBS-y, a odbędzie się już 12 marca br. w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich, przy ul. Wielickiej 72 B.

Poprawa warunków mieszkalnych lokatorów jest poważnym wyzwaniem, zwykle jest ono tym większe, im droższe. Niejednokrotnie straty efektywności energetycznej budynku, spowodowane chociażby starymi, nieszczelnymi drzwiami i oknami, przekładają się na zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie. Rozwiązanie problemów mieszkalnych wymaga podjęcia niezwłocznych działań, jednakże nie za cenę nadmiernego zadłużenia wspólnoty, której jest się reprezentantem. Na spotkaniu przedstawimy Państwu możliwości wsparcia finansowego z funduszy europejskich, dzięki którym nie zadłużając wspólnoty czy spółdzielni wyremontujesz i ocieplisz tanio budynek, wymienisz okna i drzwi oraz oświetlenie na energooszczędne, czy przebudujesz system wentylacji i klimatyzacji. To wszystko możliwe jest dzięki pożyczce na efektywność energetyczną finansowanej ze środków unijnych, która udzielana jest na preferencyjnych warunkach:

  • spółdzielniom mieszkaniowym,
  • wspólnotom mieszkaniowym,
  • Towarzystwom Budownictwa Społecznego,
  • Jednostkom samorządu terytorialnego i podległym im podmiotom.

Dzięki pożyczce sfinansujesz ponadto: likwidację dotychczasowych źródeł ciepła i wymienisz na nowe, wykorzystasz technologię OZE w budynkach i wiele innych. Atrakcyjne finansowanie, niskie, stałe oprocentowanie to nie jedyne zalety.

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej, zarejestruj się! -> https://bit.ly/2GVW9lz

Pożyczki udzielane są na zasadach preferencyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego

Podczas wydarzenia uzyskają Państwo szczegółowe informacje nt. możliwości ubiegania się o pożyczkę na efektywność energetyczną, w tym w zakresie spełnienia wymogu przeprowadzenia audytu energetycznego. Przewidziany został również czas na indywidualne konsultacje z pracownikami Banku Gospodarstwa Krajowego, instytucji finansującej wsparcie – Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Prezesem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych – Maciejem Surówką.

Ramowy program spotkania:

Godziny

Temat

10:30 – 11:00

Rejestracja

11:00 – 11.15

Powitanie uczestników

Wprowadzenie w tematykę spotkania

 

11:15 – 11:45

Prezentacja informacji na temat systemu wsparcia w formie pożyczek unijnych na efektywność energetyczną w województwie małopolskim – cz. I – Małgorzata Bardzel, Michał Wiśniewski (Bank Gospodarstwa Krajowego)

11:45 – 12:15

Prezentacja informacji na temat systemu wsparcia w formie pożyczek unijnych na efektywność energetyczną w województwie małopolskim – cz. II – Dyrektor Departamentu Instrumentów Finansowych Marek Budzik, Zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Finansowych Rafał Wdowicz (Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.)

12:15 – 12:30

Przerwa kawowa

12:30 – 13:15

Prezentacja „Audyt Energetyczny Budynku” – Maciej Surówka Prezes Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych, konsultacje indywidualne

13:15 – 14:15

Prezentacja instytucji korzystającej z pożyczki na efektywność energetyczną, konsultacje indywidualne

 

Serdecznie zapraszamy!