A A A Wersja kontrastowa

Ponad 1000 wspartych przedsiębiorców na Dolnym Śląsku!

pdf

 

Już ponad 1000 dolnośląskich przedsiębiorców skorzystało ze wsparcia z unijnej Pożyczki Rozwojowej z projektu "Inwestycje Innowacje Energetyka".


Pożyczka unijna to szansa na sfinansowanie każdej inwestycji, która rozbuduje i zwiększy skalę działalności firmy, w tym również w innowacyjne produkty, procesy czy usługi. Przedsiębiorca może zatem kupić nowy sprzęt produkcyjny, nowoczesne maszyny, technologie itd. Na te cele można przeznaczyć do 100 tys. zł (mikropożyczka) lub 500 tys. zł.

- W województwie dolnośląskim o zaletach pożyczki unijnej przekonali się na razie głównie mikroprzedsiębiorcy. Pomagamy jednak rozwijać się każdej firmie, dlatego oferta pożyczek unijnych finansuje też pomysły na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Cieszymy się, że to wsparcie przekroczyło już 1000 firm, mówi Przemysław Derwich, Dyrektor Biura w Departamencie Instrumentów Finansowych w BGK.

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z unijnej pożyczki na rozwój i inwestycje, związani są głównie z branżami takimi jak: handel detaliczny i hurtowy, przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, opieka zdrowotna i działalność naukowa i techniczna.

Unijne pożyczki w województwie dolnośląskim to nie tylko wsparcie na rozwój przedsiębiorstw. Można również skorzystać z pożyczki na otwarcie własnej firmy, a także na poprawę efektywności energetycznej czy produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych. Poza przedsiębiorstwami, pożyczki kierowane są m.in. dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, TBSów, a także jednostek samorządu terytorialnego.