A A A Wersja kontrastowa

Konferencja „Start-up 2U w Zamościu”, czyli jak zarobić pierwszy milion na studiach?

pdf

4 czerwca w Zamościu ruszyliśmy z nową odsłoną konferencji dla studentów i absolwentów – Start-up 2U!, kontynuacją dobrze znanych spotkań akademickich Dzień Dobry Biznes. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, tłumne grono studentów miało okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i posłuchać inspirujących osób.

Spotkania Start-up 2U! mają na celu „zarażenie” młodych ludzi ideą przedsiębiorczości, pokazać perspektywy i zainspirować, poprzez prelekcje mentorów, liderów biznesu opowiadających o swoich doświadczeniach w prowadzeniu firmy, pierwszych krokach przedsiębiorcy, wzlotach, upadkach i dążeniu do celu.
Młodzi ludzie uczestniczyli również w praktycznych warsztatach pobudzających kreatywność i wykorzystanie pasji do zarabiania pieniędzy. W Zamościu o swoim biznesowym doświadczeniu opowiadał Michał Gołkiewicz, współzałożyciel kliniki dietetycznej Nutricus I firmy Sundose, zajmującej się zindywidualizowanymi suplementami diety.

- Bardzo aktywnie wspieramy środowisko akademickie, młodych ludzi w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Takie osoby mogą wystartować na trzy sposoby. Głównym obszarem, który blokuje młodych w zakresie otwierania własnej działalności gospodarczej jest źródło finansowania, czyli własne środki. Trzy obszary, w których młoda osoba może się poruszać, to po pierwsze środki zgromadzone na koncie swoim lub rodziców. Drugą opcją jest kredyt w banku komercyjnym, natomiast trzecią są pożyczki unijne. Młody student na ostatnim roku, bądź absolwent wyższej uczelni może dostać prawie 100 tysięcy złotych z pożyczki unijnej, której główną zaletą jest jej niskie oprocentowanie, w przeciwieństwie do typowego kredytu komercyjnego. Ponadto pożyczka unijna to wiele atrakcyjnych, niestandardowych elementów, jak możliwość karencji spłaty, jej dostępność, czy nawet umorzenie części pożyczki, jeśli dana osoba utrzyma miejsce pracy. - mówił Tomasz Mielniczuk z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Konferencja Start-up U2! pokazała młodym ludziom szereg niezbędnych narzędzi, które niewątpliwe ułatwią im start i rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Kolejne spotkania ze studentami odbędą się już jesienią.

Nie możemy się doczekać!