A A A Wersja kontrastowa

8,3 mln zł unijnego wsparcia na kolejne inwestycje w kujawsko-pomorskim

pdf

 

Dostępna jest już nowa pula środków na inwestycje dla kujawsko-pomorskich mikro przedsiębiorców. 8 sierpnia br. w Toruniu Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał kolejną umowę z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Pożyczkowym na udzielanie środków unijnych poprzez instrument –  Pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw. Pula środków to ponad 8 mln zł, które trafią do przedsiębiorców z Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 (WKP), a zarządza nimi Bank Gospodarstwa Krajowego.


Do tej pory z Pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw z projektu „Przedsiębiorcze Kujawy Pomorze” skorzystało już niemal 250 firm. Kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy na realizację inwestycji w województwie otrzymali dotychczas ponad 16 mln zł. Kolejna transza, która opiewa na 8,3 mln zł, dystrybuowana przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, daje szanse kolejnym firmom na rozwój. Pożyczka przeznaczona jest dla osób prowadzących własną działalność, a także start-upów, które często mają utrudniony dostęp do dodatkowego finansowania, z powodu braku zabezpieczeń. Pożyczka umożliwia pozyskanie kapitału na rozruch firmy, pozwoli wdrożyć nowe, ulepszone produkty i usługi, a inwestycje w nowe technologie, nieruchomości, czy niezbędny sprzęt do firm, przestaną być problemem. Z Pożyczki dla Mikroprzedsiębiorstw z projektu „Przedsiębiorcze Kujawy-Pomorze” najchętniej skorzystali przedsiębiorcy zajmujący się przetwórstwem przemysłowym (23%), ale także z branży handlu hurtowego i detalicznego (13,95%) oraz budownictwa (9,9%). Wśród prawie 240 przedsiębiorstw, które otrzymały środki z instrumentów zwrotnych, zdecydowaną większość start-upy (ponad 77%).


- Stawiamy na rozwój nie tylko większych firm, ale również małych. Umożliwienie przedsiębiorcom dostępu do kapitału, zwiększa ich szansę na realizację coraz liczniejszych projektów, szczególnie firmom z dużym potencjałem. Dzięki Pożyczce dla mikroprzedsiębiorstw młode, małe firmy zyskają kapitał na inwestycje, lepiej poznają potrzeby rynku i szybciej dopracują swoje pomysły. – mówi Michał Kopeć, Dyrektor Biura w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Z pożyczki skorzystała Pani Joanna Żelazkiewicz, właścicielka salonu florystycznego Home&Fleur w Toruniu, która dzięki pożyczce sfinansowała budowę lokalu usługowego.


- Oferuję klientom oryginalne kompozycje z różnego rodzaju kwiatów i elementów roślinnych, a ponadto duży wybór roślin ozdobnych i kwiatowych dekoracji na prezent. Na początku prowadziłam sprzedaż internetową, ale to nie wystarczyło. Zdecydowałam się na Pożyczkę dla mikroprzedsiębiorstw, gdyż zależało mi, aby Klient mógł dotknąć i zobaczyć to, co z pasją przygotowujemy. Pożyczka pozwoliła mi zainwestować w budowę lokalu, i zaaranżować tak, aby klienci chętnie przychodzili. Jestem bardzo zadowolona, że mogę realizować swoją pasję właśnie tutaj.” –
mówi Pani Joanna.


Pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw to dobre rozwiązanie dla firm działających nie dłużej niż 5 lat. Jeśli firma funkcjonuje w województwie kujawsko – pomorskim, na inwestycje przedsiębiorcy mają szansę uzyskać do 100 tys. zł na okres nawet 7 lat. Możliwość rocznej karencji ułatwi planowanie budżetu i wydatków w firmie. Jeśli biznes funkcjonuje krócej niż 3 lata lub inwestycja wpisuje się w inteligentne specjalizacje województwa kujawsko - pomorskiego, można liczyć na dłuższy okres spłaty.


Uzyskanie pożyczki jest niezwykle szybkie i łatwe. Wystarczy zgłosić się do wybranej instytucji finansującej współpracującej z BGK. Konsultant odpowie na wszelkie pytania i przeprowadzi przez proces, nie pobierając żadnych prowizji i dodatkowych opłat.


Pożyczki udzielą Ci:

Kujawsko – Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.

tel. 56 475 62 96, mobile: 737 722 106

Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o.

tel. 22 890 98 00, mobile: 883 351 892

Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o.

tel. 56 461 23 77, mobile: 513 433 119