A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Porozmawiajmy o biznesie w Krakowie już 29 października !

Droga do sukcesu nie jest usłana różami. Z pomocą mogą przyjść ludzie, którzy podpowiedzą jakich błędów nie popełniać i w których kierunkach warto zmierzać. Jeśli prowadzisz firmę i szukasz sposobów na jej efektywny rozwój? Potrzebujesz środków na inwestycje? A może masz pomysł na biznes i szukasz wiedzy i inspiracji?

Jeśli tak to przyjdź na spotkanie z założycielem i prezesem zarządu SALESmanago Marketing Automation. Podczas spotkania dowiesz się jak rozwinąć skrzydła w biznesie oraz co...

240,80 mln zł unijnego wsparcia dla lubelskich przedsiębiorców

240,80 mln zł unijnego wsparcia dla lubelskich przedsiębiorców

 

Dostępna jest już nowa pula środków na inwestycje dla lubelskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Aktualna wartość wszystkich  podpisanych umów operacyjnych dotyczących projektu „Przedsiębiorcze lubelskie” to 240,80 mln zł.

W wyniku postępowania przetargowego Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał 6 umów operacyjnych z Instytucjami Finansującymi na udzielanie środków unijnych poprzez produkt finansowy  „Pożyczka mała” i...

Start up 2U w Zielonej Górze już 24 października!

Chcesz dowiedzieć się jak zarobić pierwszy milion jeszcze na studiach? Wszystko zależy od Ciebie!

Bank Gospodarstwa Krajowego serdecznie zaprasza na kolejną w tym roku konferencję Start-up 2U, która odbędzie się już 24 października na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. Prof. Z Szafrana 4a w Zielonej Górze. 

Na konferencji spotkasz się z mentorem biznesu - przedsiębiorcą, który opowie o swoich pierwszych krokach w biznesie, porażkach i sukcesach w drodze do...

Studenci i absolwenci! Start-up 2U już 16 października w Koszalinie!

Witajcie po wakacjach! Ponownie ruszamy z cyklem konferencji dla studentów i absolwentów - "Start-up 2 U" - bo sukces zależy od Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się jak zarobić pierwszy milion jeszcze na studiach?

Bank Gospodarstwa Krajowego serdecznie zaprasza na drugą w tym roku konferencję Start-up 2U, która odbędzie się już 16 października na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, przy ul. Kwiatkowskiego 6e w Koszalinie.

 

Na konferencji spotkasz się z mentorem biznesu -...

„Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” – spotkanie informacyjne we Włocławku

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się 9 października 2019 roku o godzinie 10:00
w Centrum Kultury „Browar B.” (ul. Łęgska 28, Włocławek). 

W trakcie spotkania poznają Państwo:

1.     Wsparcie dla firm z Programu Inteligentny Rozwój na innowacyjne przedsięwzięcia:

·         Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych.

·         Przygotowanie i wdrożenie...

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera rozwój turystyki w Polsce Wschodniej

Bank Gospodarstwa Krajowego miał okazję być Partnerem VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbył się 25 i 26 września br. w Białymstoku. Na wydarzenie przybyło niemal 1 500 gości z kręgu biznesu, polityki, samorządów i świata nauki.


Potencjał gospodarczy regionu Polski Wschodniej był jednym z wielu tematów poruszanych na zakończonym wczoraj w Białymstoku, VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym. Polska Wschodnia prężnie się rozwija i bardzo szybko zmienia. Walory naturalne, przyrodnicze i...

Już 2000 wielkopolskich firm skorzystało z unijnych instrumentów zwrotnych z projektu Jeremie2

 

Wielkopolska to lider we wdrażaniu projektu Jeremie2 z regionalnych programów operacyjnych. Z preferencyjnych pożyczek i poręczeń unijnych skorzystało już 2000 firm, do których łącznie trafiło prawie 350 mln złotych. Środkami zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego, a za ich dystrybucję w regionie odpowiadają instytucje finansujące. 

 

Wielkopolska to region, w którym najwięcej przedsiębiorców korzysta z pożyczek i poręczeń. Najczęściej ze zwrotnego finansowania korzystały dotąd...

Regionalna konferencja BGK „Możliwości finansowania rozwoju – warsztaty dla MŚP 30 września w Gdyni

Zaproszenie

Bank Gospodarstwa Krajowego

ma zaszczyt zaprosić na regionalną konferencję BGK

„Możliwości finansowania rozwoju – warsztaty dla MŚP”

z cyklu „Biznes. Samorząd. Rozwój regionalny.”

30 września 2019 r. w Hotelu Courtyard by Marriot

ul.Jerzego Waszyngtona 19, 81-342 Gdynia.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez zarejestrowanie się na stronie

www.regionalnekonferencje.bgk.pl do 29.09.2019 r.

lub pod numerem telefonu: 48 883 544 493 / email: zaproszenia@konferencjeregiona...

BGK na Forum Liderów Banków Spółdzielczych

17 i 18 września mieliśmy okazję uczestniczyć w obradach tegorocznego Forum Liderów Banków Spółdzielczych - od lat największego spotkania banków spółdzielczych w Polsce, poświęconego istotnym kwestiom sektora polskiej bankowości spółdzielczej. W tym roku mieliśmy okazję wziąć udział w panelu i opowiedzieć o roli, jaką BGK pełni we wsparciu banków spółdzielczych, jako stymulatorów rozwoju lokalnego.

Motywem przewodnim tegorocznego Forum były wyzwania modernizacyjne bankowości spółdzielczej w...

Zerowy PIT dla młodych już obowiązuje. Kto i ile może na tym zyskać?

Od 1 sierpnia tego roku obowiązuje ulga „Bez PIT dla młodych”. Pomysł ten powstał z myślą o zatrzymaniu młodych ludzi przed szukaniem zatrudnienia za granicą. Ministerstwo Finansów wyliczyło, że blisko dla 2 mln osób zerowy PIT oznaczać będzie zyski w wysokości od 1 592 zł do nawet 6 768 zł rocznie.

 

Co oznacza wprowadzenie ulgi „Bez PIT dla młodych”?

Ustawa dotycząca ulgi w podatku dochodowym weszła w życie z dniem 1 sierpnia 2019 roku. Wraz z nią zaczęła obowiązywać ulga „Bez PIT dla...

Fundusze Europejskie na założenie działalności gospodarczej - spotkanie w Lublinie, 25 września

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne organizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, pn. "Fundusze Europejskie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej”

Chcesz założyć swój biznes? Masz pomysł ale brakuje Ci środków na jego realizację? Przyjdź na spotkanie, a dowiesz się, jakie są możliwości uzyskania wsparcia ze środków Funduszy Europejskich, dostępnych dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2019 roku.

Jeśli jesteś zainteresowany...

E-akta już wdrożone. Sprawdź kto objęty jest nowymi przepisami.

Obowiązujące od 1 stycznia 2019 roku przepisy e-akta to szansa dla polskich przedsiębiorców. Wprowadzone w ramach pakietu #100ZmianDlaFirm tzw. e-akta wniosły nowe możliwości. Zgodnie z nowymi przepisami, firmy mają obowiązek przechowywać akta pracownicza już nie 50, lecz 10 lat, a do tego mogą być one prowadzone w formie elektronicznej. Jak wpłynie to na prowadzenie przedsiębiorstw? Kto i ile może na tym zyskać?

Domyślne skrócenie okresu przechowywania akt personalnych tylko dla nowych...

Finansowanie termomodernizacji wielorodzinnych budynków - konferencje w Białymstoku, Łodzi i Wrocławiu.

O spotkaniach

Tematem spotkań jest termomodernizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych: 

1.        korzyści: finansowe i pro-ekologiczne

2.        praktycznie: jak przygotować audyt energetyczny i inwestycję

3.        finansowanie: warunki preferencyjnej Pożyczki Termomodernizacyjnej

Około 13.00, po zakończeniu części merytorycznej konferencji, organizatorzy zapraszają na występ Piotra Bałtroczyka oraz na lunch i rozmowy kuluarowe.

 

Uczestnicy

Spotkania skierowane są w...

Przedsiębiorco! Zapraszamy na spotkanie 12 września do Lublina!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, organizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie pt.

 

"Fundusze Europejskie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej”.

 

 

Jeżeli myślisz o otworzeniu własnego biznesu, założyłeś start-up lub masz innowacyjny pomysł, który dopiero zrodził ci się w głowie, to idealnie!

Na spotkaniu opowiemy o rodzajach wsparcia finansowego, jakie możesz otrzymać na realizację innowacyjnych przedsięwzięć czy otworzenie...

Ponad 1000 wspartych przedsiębiorców na Dolnym Śląsku!

 

Już ponad 1000 dolnośląskich przedsiębiorców skorzystało ze wsparcia z unijnej Pożyczki Rozwojowej z projektu "Inwestycje Innowacje Energetyka".


Pożyczka unijna to szansa na sfinansowanie każdej inwestycji, która rozbuduje i zwiększy skalę działalności firmy, w tym również w innowacyjne produkty, procesy czy usługi. Przedsiębiorca może zatem kupić nowy sprzęt produkcyjny, nowoczesne maszyny, technologie itd. Na te cele można przeznaczyć do 100 tys. zł (mikropożyczka) lub 500 tys. zł.

- W...

1 2 3 .... 10