A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

W połowie lipca ruszy nabór wniosków na pożyczkę płynnościową POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożyczką płynnościową POIR informujemy, że instytucje finansujące podejmują kolejne decyzje o przyznaniu pożyczki, aby otrzymać od BGK uzupełniające środki i rozpatrzyć jak najwięcej przyjętych wniosków.

W pierwszej połowie lipca Bank Gospodarstwa Krajowego wybierze nowe instytucje finansujące, które otworzą dodatkowe nabory wniosków o pożyczki. Pożyczki te będą dostępne na terenie całego kraju. Instytucje te otrzymają na pożyczki łącznie...

Lubelska Fundacja Rozwoju wznawia nabór na Pożyczkę Płynnościową POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożyczką płynnościową POIR informujemy, że wybrane dotychczas instytucje finansujące systematycznie podejmują kolejne decyzje o przyznaniu pożyczki, aby móc otrzymać uzupełniające środki i rozpatrzyć jak najwięcej przyjętych wniosków.
Lubelska Fundacja Rozwoju, jako pierwsza z tych instytucji właśnie wznowiła nabór. O Pożyczki mogą ubiegać się przedsiębiorcy w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubelskim i...

Wsparcie nowoczesnych usług i biznesu dla Trójmiasta - konferencja online, 2 lipca 2020 r.

Serdecznie zapraszamy na webinarium Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Banku Gospodarstwa Krajowego, Invest in Pomerania oraz Agencji Rozwoju Przemysłu, poświęcone wsparciu inwestycji: w ramach Decyzji o Wsparciu, poprzez instrumenty Tarczy Antykryzysowej, pożyczki unijne dla przedsiębiorstw oraz granty na uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych.

Webinarium odbędzie się w czwartek 2  lipca  w godz. 10:00 – 11:15 przez aplikację MS Teams. Eksperci będą dostępni dla uczestników...

Porozmawiajmy o biznesie online 30.06 - pomorskie

Droga do sukcesu nie jest usłana różami. Zwłaszcza w czasie pandemii.  Z pomocą mogą przyjść eksperci, którzy podpowiedzą jakich błędów nie popełniać i w których kierunkach warto zmierzać.

Jeśli prowadzisz firmę na Pomorzu, masz pomysł na jej rozwój i szukasz dofinansowania ? Potrzebujesz środków na inwestycje? A może masz pomysł na biznes i szukasz wiedzy i inspiracji?

Jeśli tak, to dołącz do spotkania online z ekspertami BGK, którzy przeprowadzą cię przez zawiłości wejść kapitałowych i...

Nabór wniosków na pożyczkę płynnościową POIR wstrzymany

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem Pożyczką płynnościową POIR, informujemy że wstrzymane zostały wszystkie nabory wniosków w instytucjach finansujących. Wspólnie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej pracujemy nad tym, by do pośredników trafiła dodatkowa pula środków na pożyczki – 150 mln złotych.  To, czy i kiedy konkretna instytucja finansująca wznowi nabór wniosków zależy m.in. od wyników weryfikacji już przyjętych wniosków o pożyczki.

150 mln zł w dodatkowej puli środków z Pożyczki Płynnościowej POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożyczką płynnościową POIR, wkrótce zostanie uruchomiona dodatkowa pula środków – 150 mln zł.

Niezależnie od tego, już można składać wnioski do nowo wybranych instytucji finansujących. Są to:

 • Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach (nabór wstrzymany),
 • Fundusz Regionu Wałbrzyskiego (nabór wstrzymany),
 • Fundusz Górnośląski SA (nabór wstrzymany),
 • Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (nabór wstrzymany),
 • Konsorcjum: Żuławski Bank...

Pożyczki płynnościowe ze środków unijnych już dostępne

Właściciele mikro-, małych i średnich firm mogą się już ubiegać o unijną pożyczkę płynnościową w maksymalnej wysokości 15 mln zł. Pieniądze można przeznaczyć na uregulowanie bieżących potrzeb firm, zapłatę pensji pracowników czy należności u kontrahentów.

 • Pożyczki są nieoprocentowane – przedsiębiorca będzie spłacał tylko raty kapitałowe.
 • Wnioski można składać elektronicznie w instytucjach finansujących, współpracujących z BGK.
 • To kolejne wzmocnienie tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd...

Pakiet pomocy dla pożyczkobiorców - zmiany warunków spłat

Karencja w spłacie, wakacje kredytowe i możliwość obniżenia oprocentowania pożyczki – to zmiany w spłacie zobowiązań, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy i podmioty ekonomii społecznej. Z ułatwień już można skorzystać. Stanowią one uzupełnienie rządowego pakietu antykryzysowego.

 

W związku z obecną sytuacją w kraju, spowodowana pandemią COVID19, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz samorządy wojewódzkie wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wdrożyły pakiet rozwiązań dla firm,...

Jesteś przedsiębiorcą? Masz start-up? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się o finansowaniu biznesu na Warmii i Mazurach!

 

Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urzędami Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego serdecznie zapraszają przedsiębiorców oraz przedstawicieli młodych firm na cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych poświęconych finansowaniu rozwoju firmy z funduszy unijnych. 

Jeśli szukasz odpowiedniego finansowania na rozwój swojego biznesu, chcesz wdrożyć innowacje lub wprowadzić nowe produkty i usługi do swojej firmy, to spotkanie jest własnie...

Przybywa Instytucji Finansujących, udzielających pożyczek z Regionalnego Programu Operacyjnego!

Zwiększa się liczba osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wzrastają środki europejskie przeznaczone dla MŚP i zwiększa się tempo ich wydatkowania.

Bank Gospodarstwa Krajowego jeszcze w tym roku ogłosi ostatnie już (w ramach obecnego przyznawania środków UE) przetargi na pośredników finansowych.

Pośrednikami Finansowymi, czyli instytucjami udzielającymi pożyczek unijnych, mogą być fundusze pożyczkowe, fundusze poręczeniowe, a także banki spółdzielcze i komercyjne.

Liczba...

Spotkanie informacyjne w Szczecinie „Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w 2020 r.”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie,

przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego,

zaprasza 20 lutego br. o godz. 10:00

na bezpłatne

Spotkanie informacyjne w Szczecinie

„Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w 2020 r.”

 

Program spotkania:

 • 10:00 - 10:15 Rejestracja uczestników.
 • 10:15 - 10:25 Informacje o Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.
 • 10:25 - 11:00 Możliwości dofinansowania z RPO WZ  wynikające...

Ministerstwo Rozwoju na Targach Budma 2020!

Już 4 lutego br. w Poznaniu rozpoczną się czterodniowe Targi BUDMA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury - jedno z najważniejszych spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie.

Na swoje stoisko zaprasza Ministerstwo Rozwoju, które wraz z partnerami przygotowało specjalny program skierowany do przedsiębiorców, inwestorów i handlowców z branży budowlanej. 

...

Skąd wziąć środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? - spotkanie 22 stycznia w Lublinie

 

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapraszają na spotkanie informacyjne pt. "Fundusze Europejskie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej”.

Spotkanie odbędzie się  w Lublinie, przy ul. Stefczyka 3b – 22 stycznia 2020 r. w godzinach 10.00-13.30, w sali konferencyjnej na II piętrze. Przeznaczone jest dla osób zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich oraz tych, którzy myślą o założeniu własnej firmy. 

Program...

Rozmawiamy o efektywności energetycznej w Małopolsce w budynkach wielorodzinnych i oszczędnościach domowego budżetu

 

Czy jest sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

O tym wszystkim rozmawialiśmy 28 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, podczas pierwszego z planowanych spotkań z serii „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu”.

Star...

Aż 200 mln zł z unijnych środków czeka na przedsiębiorców z Warmii i Mazur

 

Małe, lokalne biznesy, jak również innowacyjne firmy z województwa warmińsko-mazurskiego mogą sfinansować swój rozwój dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Na przedsiębiorców czeka jeszcze 200 mln złotych z projektu „Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie” udzielanych z RPO na lata 2014-2020. 

Ponad 500 przedsiębiorstw w woj. warmińsko-mazurskim skorzystało z unijnego finansowania z projektu Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie. Na inwestycje i rozwój firm przedsiębiorcy jak dotąd otrzymali...

1 2 3 .... 11