A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Nabór wniosków na pożyczkę płynnościową POIR wstrzymany

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem Pożyczką płynnościową POIR, informujemy że wstrzymane zostały wszystkie nabory wniosków w instytucjach finansujących. Wspólnie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej pracujemy nad tym, by do pośredników trafiła dodatkowa pula środków na pożyczki – 150 mln złotych.  To, czy i kiedy konkretna instytucja finansująca wznowi nabór wniosków zależy m.in. od wyników weryfikacji już przyjętych wniosków o pożyczki.

150 mln zł w dodatkowej puli środków z Pożyczki Płynnościowej POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem Pożyczką Płynnościową POIR, wkrótce zostanie uruchomiona dodatkowa pula środków – 150 mln zł.

Niezależnie od tego, już można składać wnioski do nowo wybranych instytucji finansujących. Są to:

  • Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (nabór wstrzymany),
  • Fundusz Regionu Wałbrzyskiego (nabór wstrzymany),
  • Konsorcjum: Żuławski Bank Spółdzielczy oraz Bank Spółdzielczy w Połczynie Zdroju (nabór wstrzymany),
  • Fundusz Górnośląski SA (nabór...

Pożyczki płynnościowe ze środków unijnych już dostępne

Właściciele mikro-, małych i średnich firm mogą się już ubiegać o unijną pożyczkę płynnościową w maksymalnej wysokości 15 mln zł. Pieniądze można przeznaczyć na uregulowanie bieżących potrzeb firm, zapłatę pensji pracowników czy należności u kontrahentów.

  • Pożyczki są nieoprocentowane – przedsiębiorca będzie spłacał tylko raty kapitałowe.
  • Wnioski można składać elektronicznie w instytucjach finansujących, współpracujących z BGK.
  • To kolejne wzmocnienie tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd...

Pakiet pomocy dla pożyczkobiorców - zmiany warunków spłat

Karencja w spłacie, wakacje kredytowe i możliwość obniżenia oprocentowania pożyczki – to zmiany w spłacie zobowiązań, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy i podmioty ekonomii społecznej. Z ułatwień już można skorzystać. Stanowią one uzupełnienie rządowego pakietu antykryzysowego.

 

W związku z obecną sytuacją w kraju, spowodowana pandemią COVID19, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz samorządy wojewódzkie wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wdrożyły pakiet rozwiązań dla firm,...

Jesteś przedsiębiorcą? Masz start-up? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się o finansowaniu biznesu na Warmii i Mazurach!

 

Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urzędami Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego serdecznie zapraszają przedsiębiorców oraz przedstawicieli młodych firm na cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych poświęconych finansowaniu rozwoju firmy z funduszy unijnych. 

Jeśli szukasz odpowiedniego finansowania na rozwój swojego biznesu, chcesz wdrożyć innowacje lub wprowadzić nowe produkty i usługi do swojej firmy, to spotkanie jest własnie...

Przybywa Instytucji Finansujących, udzielających pożyczek z Regionalnego Programu Operacyjnego!

Zwiększa się liczba osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wzrastają środki europejskie przeznaczone dla MŚP i zwiększa się tempo ich wydatkowania.

Bank Gospodarstwa Krajowego jeszcze w tym roku ogłosi ostatnie już (w ramach obecnego przyznawania środków UE) przetargi na pośredników finansowych.

Pośrednikami Finansowymi, czyli instytucjami udzielającymi pożyczek unijnych, mogą być fundusze pożyczkowe, fundusze poręczeniowe, a także banki spółdzielcze i komercyjne.

Liczba...

Spotkanie informacyjne w Szczecinie „Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w 2020 r.”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie,

przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego,

zaprasza 20 lutego br. o godz. 10:00

na bezpłatne

Spotkanie informacyjne w Szczecinie

„Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w 2020 r.”

 

Program spotkania:

  • 10:00 - 10:15 Rejestracja uczestników.
  • 10:15 - 10:25 Informacje o Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.
  • 10:25 - 11:00 Możliwości dofinansowania z RPO WZ  wynikające...

Ministerstwo Rozwoju na Targach Budma 2020!

Już 4 lutego br. w Poznaniu rozpoczną się czterodniowe Targi BUDMA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury - jedno z najważniejszych spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie.

Na swoje stoisko zaprasza Ministerstwo Rozwoju, które wraz z partnerami przygotowało specjalny program skierowany do przedsiębiorców, inwestorów i handlowców z branży budowlanej. 

...

Skąd wziąć środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? - spotkanie 22 stycznia w Lublinie

 

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapraszają na spotkanie informacyjne pt. "Fundusze Europejskie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej”.

Spotkanie odbędzie się  w Lublinie, przy ul. Stefczyka 3b – 22 stycznia 2020 r. w godzinach 10.00-13.30, w sali konferencyjnej na II piętrze. Przeznaczone jest dla osób zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich oraz tych, którzy myślą o założeniu własnej firmy. 

Program...

Rozmawiamy o efektywności energetycznej w Małopolsce w budynkach wielorodzinnych i oszczędnościach domowego budżetu

 

Czy jest sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

O tym wszystkim rozmawialiśmy 28 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, podczas pierwszego z planowanych spotkań z serii „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu”.

Star...

Aż 200 mln zł z unijnych środków czeka na przedsiębiorców z Warmii i Mazur

 

Małe, lokalne biznesy, jak również innowacyjne firmy z województwa warmińsko-mazurskiego mogą sfinansować swój rozwój dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Na przedsiębiorców czeka jeszcze 200 mln złotych z projektu „Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie” udzielanych z RPO na lata 2014-2020. 

Ponad 500 przedsiębiorstw w woj. warmińsko-mazurskim skorzystało z unijnego finansowania z projektu Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie. Na inwestycje i rozwój firm przedsiębiorcy jak dotąd otrzymali...

Seminarium „Nauka – Innowacje – Biznes” już 4 grudnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Nie może Cię tam zabraknąć ! 

Masz pomysł na innowacyjną firmę? Chcesz dowiedzieć się jak działają i rozwijają się start-upy? Przyjdź na seminarium „Nauka – Innowacje - Biznes”, które odbędzie się 4 grudnia na Wydziale Dziennikarstwa i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Bednarska 2/4 w Warszawie.

Na konferencji spotkasz się z mentorami biznesu - przedsiębiorcami, którzy opowiedzą o swoich pierwszych krokach w biznesie, porażkach i sukcesach w drodze do dobrze i stabilnie...

„Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu” - spotkanie 28.11 w Tarnowie

 

Już 28 listopada w Tarnowie dowiedź się jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynkach wielorodzinnych. Zapraszamy na spotkanie!

Sfinansowanie inwestycji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych to wyzwanie, które często spędza sen z powiek lokatorom i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami mieszkaniowymi. Budynki, szczególnie starsze bloki, potrzebują często kompleksowych i kosztownych inwestycji. Inwestycje te wymagają od wspólnoty, bądź spółdzielni, zaciągnięcia kredytu...

Ponad 300 mln z Unii Europejskiej dla łódzkich przedsiębiorców

 

Pieniądze unijne czekają na przedsiębiorców z sektora MŚP – do rozdysponowania w województwie łódzkim jest ponad 300 mln zł. Preferencyjne pożyczki z programu Jeremie2 mogą pomóc w rozwoju firmy lub umożliwić realizację pomysłu na nowy biznes. Z tej formy wsparcia skorzystało już w regionie ponad 800 mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego na zlecenie województwa...

Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł - zgłoś swój projekt!

Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt to nowoczesne narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców, którzy chcą realizować projekty badawczo-rozwojowe, ale nie mają lub mają niewielkie doświadczenie w realizacji takich projektów oraz w pozyskiwaniu na nie dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Masz eksperymentalny pomysł? Chcesz dowiedzieć się, czy masz szansę na dofinansowanie? Sprawdź swój projekt!

STEP działa w oparciu o współpracę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, instytucji...

1 2 3 .... 11